Belka
Wtorek, 20 Listopada 2018   imieniny: Edyta, Edmund, Anatol
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Olesno w "Pytaniu na śniadanie"

 
W dzisiejszym programie śniadaniowym Telewizji Polskiej mogliśmy obejrzeć reportaż na temat Olesna. Jak widzicie jest tam wiele atrakcji, które warto obejrzeć, a także posłuchać. Od 2002 roku w Oleśnie jest organizowany festiwal "Jazzobranie", którego celem jest promocja muzyki jazzowej -- od jazzu tradycyjnego, poprzez modern jazz po fusion -- wspólnie z zapraszanymi gwiazdami. W tym roku do opolskiej miejscowości zawitał światowej sławy saksofonista z Los Angeles- Eric Marienthal, który przez 2 dni prowadził warsztaty muzyczne, zakończone wspaniałym koncertem z udziałem lokalnej młodzieży, w tym Wind Bandu.

 


misiaczek00792
 
Data pliku video: 2013-11-29, Źródło artykułu: youtube.com
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
oleski

Powiat oleski – powiat w województwie opolskim z siedzibą w mieście Olesno. W skład powiatu wchodzą gminy: Dobrodzień, Gorzów Śląski, Olesno, Praszka, Radłów, Rudniki, Zębowice. Główne rzeki to Stobrawa i Liswarta.

W powiecie sporą część, bo aż 1/3, stanową lasy. Dobrze rozwinięte jest tez rolnictwo.

Przykładowymi zabytkami powiatu są: Ratusz w Oleśnie, kościół odpustowy św. Anny, kościół pw. św. Michała, zabudowania dworskie w Dobrodzieniu, barokowy dwór w Gorzowie Śląskim, synagoga i cmentarz żydowski w Praszce oraz 500-letni kościół w Radawiach. Nie można zapomnieć także o licznych pomnikach przyrody. Dojazd do powiatu zapewniają drogi krajowe Katowice- Poznań oraz wiodące w kierunku Opola i Gliwic.   

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola