Szukasz inspiracji do metamorfozy wnętrza, ale znudziły ci się już oklepane, co roku powtarzające się, trendy? A gdyby tak postawić na coś oryginalnego? Na przykład niebanalny kolor roku zaproponowany przez Instytut Pantone? W 2019 jest to living coral, barwa będąca czymś pomiędzy różem i oranżem, nawiązująca do rafy koralowej. To kolor ciepły, pozytywny i energetyzujący. Jak dobrze go wykorzystać, by nadać wnętrzu niepowtarzalny styl?
Ważne przesłanie
Zgodnie z założeniem Instytutu Pantone kolor roku musi przede wszystkim nieść konkretne, istotne przesłanie, a także nawiązywać do bieżących ogólnoświatowych problemów. W tym przypadku living coral odnosi się do zanieczyszczenia wód oceanicznych, a co za tym idzie, obumierania raf koralowych będących domem dla wielu organizmów i tworzących niepowtarzalny ekosystem, który w niedługim czasie może zniknąć. Eksperci zainspirowani głębią oceanów i ich naturalnym bogactwem pokazują, że to właśnie człowiek generuje najwięcej zanieczyszczeń, które niszczą przyrodę.
Koralowe ściany
Living coral jest ciepłym kolorem wprowadzającym w pogodny nastrój i rozjaśniającym pomieszczenie. Warto wykorzystać go we wnętrzu, nie tylko dlatego, że jest najmodniejszy w tym roku, ale dlatego, że wywołuje pozytywne emocje i dobrze wpływa na samopoczucie. To dodatkowy profit, jaki możemy zyskać remontując mieszkanie. Living coral dobrze wygląda w połączeniu z typowo morskimi barwami jak granat, turkus, błękit czy zieleń. Kombinacja tych barw z pewnością wpłynie na oryginalność i świeżość wnętrza. Dla mniej odważnych połączenie living coral z neutralnym kolorem jak np. biel również będzie dobrym rozwiązaniem. – Biel to na tyle uniwersalna barwa, że sprawdzi się idealnie jako podstawowy motyw przewodni w pomieszczeniu, szczególnie, gdy chcemy połączyć ją z tak nietypowym kolorem, jakim jest living coral. Decydując się na konkretny produkt warto zwrócić uwagę nie tylko na dobre krycie, ale także inne właściwości, które może zaoferować farba, np. właściwości termoizolacyjne – mówi Waldemar Sas, Brand Manager marki Farby Termointeligentej CIQ.
Detale dekoracyjne
Nic tak nie nadaje charakteru wnętrzom, jak dobrze dobrane dodatki. Wyrazistość barwy living coral jest na tyle duża, że wystarczy wnieść ją do wnętrza z pomocą takich detali, jak kubki, wazony, plakaty, zasłony czy poszewki. Tyle wystarczy, by dom nabrał koralowych barw. Ci, którzy nie boją się ryzyka, mogą kombinować z fakturą obicia mebli oraz materiałem, z jakiego meble są wykonane – ale taka opcja najlepiej komponuje się w pomieszczeniu o stonowanych ścianach. Living coral w zbyt dużej ilość potrafi bowiem przytłoczyć wnętrze.
Living coral będąc najmodniejszym kolorem w 2019 roku, niesie ważne przesłanie, a wykorzystany we wnętrzach z pewnością sprawi, że zyskają one charakter i pozytywnie wpłyną na pogodę ducha. Ma zapewniać komfort, ciepło i poczucie bezpieczeństwa. Kto nie chciałaby tego w swoim domu?
Więcej: www.termointeligentna.pl
Powiat oleski – powiat w województwie opolskim z siedzibą w mieście Olesno. W skład powiatu wchodzą gminy: Dobrodzień, Gorzów Śląski, Olesno, Praszka, Radłów, Rudniki, Zębowice. Główne rzeki to Stobrawa i Liswarta. W powiecie sporą część, bo aż 1/3, stanową lasy. Dobrze rozwinięte jest tez rolnictwo. Przykładowymi zabytkami powiatu są: Ratusz w Oleśnie, kościół odpustowy św. Anny, kościół pw. św. Michała, zabudowania dworskie w Dobrodzieniu, barokowy dwór w Gorzowie Śląskim, synagoga i cmentarz żydowski w Praszce oraz 500-letni kościół w Radawiach. Nie można zapomnieć także o licznych pomnikach przyrody. Dojazd do powiatu zapewniają drogi krajowe Katowice- Poznań oraz wiodące w kierunku Opola i Gliwic. |
Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola