Belka
Poniedziałek, 10 Grudnia 2018   imieniny: Julia, Judyta, Daniel
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Grzybobranie RDZR -Olesno -Chudoba 23.09.2017r

 
Kolejne Rogojskie grzybobranie odbyło się 23.09.2017r . Był to wyjazd do Olesna – Chudoby zorganizowany przez Zarząd Dzielnicy Rogoźna. .............................................................................................. Brało w nim udział 47 osób. Mimo niesprzyjającej nam pogody nie zabrakło zagorzałych grzybiarzy, którzy ostro - bo już przed siódmą rano ruszyli w poszukiwaniu tych najszlachetniejszych grzybków jakimi są Borowiki szlachetne, prawdziwki, rydze, kurki, maślaki i inne podgrzybki. Okolice piękne i naszych grzybków nie zabrakło. Nasze okazy i pełne kosze, były naprawdę godne zachwytów. Po zbiorach udaliśmy się na wspólny posiłek połączony z integracją. A zapach grzybów unoszący się z naszych koszy jeszcze bardziej podkreślał wszystkim jakie piękne jest grzybobranie czy to w słońce czy deszcz. A teraz do roboty- - bo słoiki czekają….a może suszarki grzybowe pójdą w ruch?... no i do następnego grzybobrania!!!. ................................................................................................... w filmie wykorzystano: nagranie: Polish Mixes - Anna Jopek / Rudy Rydz" "Reni Jusis - Kiedyś Cię znajdę - (Modfunk Remix)" wiersz Jana Brzechwy: "Grzyby" zdjęcia,film i czytanie: Danuta Pabiś ................................................................................................ RDZR/dede

 


RDZR
 
Data pliku video: 2017-09-27, Źródło artykułu: youtube.com
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
oleski

Powiat oleski – powiat w województwie opolskim z siedzibą w mieście Olesno. W skład powiatu wchodzą gminy: Dobrodzień, Gorzów Śląski, Olesno, Praszka, Radłów, Rudniki, Zębowice. Główne rzeki to Stobrawa i Liswarta.

W powiecie sporą część, bo aż 1/3, stanową lasy. Dobrze rozwinięte jest tez rolnictwo.

Przykładowymi zabytkami powiatu są: Ratusz w Oleśnie, kościół odpustowy św. Anny, kościół pw. św. Michała, zabudowania dworskie w Dobrodzieniu, barokowy dwór w Gorzowie Śląskim, synagoga i cmentarz żydowski w Praszce oraz 500-letni kościół w Radawiach. Nie można zapomnieć także o licznych pomnikach przyrody. Dojazd do powiatu zapewniają drogi krajowe Katowice- Poznań oraz wiodące w kierunku Opola i Gliwic.   

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola